Řekli o nás

Natočili jsme pro vás video ve spolupráci s Trendyland o tom, jak zařídit pokojíček pro miminko!

IMG_9290

Video shlédněte v odkazu:

https://www.youtube.com/watch?v=B164Y6SFkG4

 

 

Vyšel o nás článek v Marie Claire, přečtěte si ho celý…

1. Jaké barvy a vzory u dětských textilií jsou aktuálně trendy?

Aktuální trendy velí výběr neutrální základní barvy v podobě šedé, černé, béžové nebo bílé, které se často doladí s veselejší kontrastní barvičkou. Naší absolutní jedničkou z hlediska objednávek je mentolová barva v kombinaci se šedou. Široká paleta krásných a rozmanitých vzorů to maminkám při sestavení setu komplikuje, ale dá se říci, že vedou vzory v podobě hvězd. Velmi oblíbené jsou také obláčky, geometrické tvary i zvířátka. Indiánská tématika s peříčky je aktuálně také cool.

 

2. Růžová pro holky a modrá pro kluky, je to překonané klišé?

Vnímám, že tento směr pomalu ustupuje, i když maminky stále pro holčičky vybírají většinou růžovou, pro kluky vede již zmiňovaná mentolová barva. Maminky, které čekají první miminko, se při výběru mohou odvázat narozdíl od maminek, které už nějké děti mají, a potřebují sladit design s existujícím vybavením. Mám radost, že každá zakázka je trochu jiná a vzniká tak velké množství zajímavých projektů.

 

3. Než se narodí miminko, co by nemělo chybět ve výbavičce?

Maminka prvorodička samozřejmě potřebuje všechno (i já jsem taková byla). Postýlka je základ. Ta by měla obsahovat ochranný mantinel, který ladí se zavinovačkou, hnízdečkem, povlečením, kapsou na postýlku, košíčkem na oleje a vakem na hračky. Zmiňované hnízdečko navozuje pocit jako v bříšku, děťátko se tak cítí spokojeně a v bezpečí. Adaptace na okolní svět je proto mnohem přirozenější, navíc se dá vložit do kočárku a na vaši postel. Mnoho maminek využívá hnízdečko v prvních měsících namísto dětské postýlky. Skvěle vypadají nebesa, baldachýny, ozdobné girlandy a písmenka se jménem.

Další věci jako válecí deky, bazénky, houpací kokony, sedací vaky a plno dalších věcí bych doporučila maminkám jako druhý krok v zařizování.

 

4. Určitě jste viděla hodně dětí, jak si užívají ve vašich výrobcích… máte nějakou hezkou vzpomínku, reakci?

Vzpomínám si na jeden z prvních indiánských setů, který se skládal z hnízdečka, koše na hračky a teepee. Jako dárek jsem vytvořila tomahawk. Druhý den po doručení mi zákaznice napsala zprávu, že její chlapeček celou noc tiskl v ruce tu vycpanou, látkovou sekyrku, bez které nechtěl jít spát.

Když něco ušiji, doma tradičně zazní: ,,Maminko, to je pro mě?“ – bez ohledu na to, že to je růžové a já mám doma dva kluky.

Mám ráda referenční fotky, kdy naše produkty prochází zátěžovou zkouškou, naše stany si oblíbili například i domácí mazlíčci. Nejvíce mě těší zprávy, kdy maminky píšou, že děti díky zútulněné postýlce, nebo hezčímu pokojíčku začali spinkat samy.

 

5. Dáte nám prosím pár tipů, jak uspořádat útulný dětský pokojík?

Pro zútulnění pokojíčku stačí podle mého názoru jedna věc – ucelený styl, a tím se řídíme při každé zakázce. Zařizování pokojíčku nemusí být nákladná záležitost, vyrábíme potahy na nábytek a doplňky, které pak vypadají jako nové. Teepee je úžasné, pokud máte dostatek místa, komu se do pokoje nevejde, měl by zvolit baldachýn, který poskytne dětem úkryt a schovku. Bazének na míčky využijete hned, jak se miminko začne otáčet, protože vám bude sloužit jako ohrádka. Až špunt povyroste, můžete celý bazének zaplnit kuličkami na hraní.